Література рідного краю. В.Бровченко

Література рідного краю. В.Бровченко

БРОВЧЕНКО ВОЛОДИМИР ЯКОВИЧ

Народився 1 червня 1931 року в с. Мала Виска на Кіровоградщині.
Після закінчення середньої школи у 1950 році вступив до Одеського технологічного інституту. Саме в студентські часи, 1951 року, у Маловисківській районній газеті був опублікований перший його вірш - "Хліб".
Після закінчення інституту працював інженером-механіком консервного комбінату в Херсоні. Згодом став організатором і першим редактором Херсонської обласної молодіжної газети (нині - "Новий день").
Перша поетична збірка "Шумлять жита" побачила світ в Одесі, у 1956 році. 3 цією книжкою у 1958 році В.Я.Бровченка прийняли до Спілки письменників України.
За 50 років літературної праці В.Я.Бровченком написано і видано більше 30 книжок: "Зустрічайте сонце" (1959), "Скеля Любові" (1964). "Не розстріляні зорі" (1966), "Перелоги" (1968), "На крилах вечорів" (1971), "Думна гора" (1975), "Вічний жайвір" (1977), "Зошит з-під каменя" (1980), "Найдорожче" (1981), "Повернення з літа" (1985), роман у віршах "Як Мамай до Канади їздив" (1984), збірник пісень "Вірність" (1980) та ін.
Твори друкувалися в перекладах багатьма мовами народів колишнього СРСР. Три збірки поезій у перекладі російською побачили світ у Москві. Вірші видавалися англійською, німецькою, румунською мовами.
Проблемами художньої літератури, видавничими справами займався у період роботи в структурах ЦК КПУ у 1960-ті - на початку 70-х років. 3 1973 по 1979 рік очолював літературний журнал "Дніпро".
Протягом 1979-1991 років (до виходу на пенсію за віком) - голова правління Товариства культурних зв'язків з українцями за кордоном (Товариства "Україна"). Активно працював у громадських організаціях, Українському фонді культури, Українській раді миру, Товаристві "Україна - світ".
У 1991 році фірма "Мелодія" випустила платівку-гігант пісень на вірші В.Я. Бровченка "Згадай мене". У творчій співпраці з відомими композиторами О.Білашем, В.Буєвським, Л.Дичко, О.Левицьким, С.Козаком, братом Павлом Бровченком, К.Мясковим, В.Мовчаном написав низку пісень, які звучать у концертах, на радіо і телебаченні, входять до репертуару значних співаків, хорових колективів.
За збірку поезій "Страсний четвер" у 1994 році удостоєний міжнародної премії ім. В.Винниченка. Збірку віршів "Презентація з молитвою" відзначено премією імені Павла Тичини. За вагомий особистий внесок у примноження національних духовних надбань, високий професіоналізм В.Я.Бровченку присвоєно почесне звання "Заслужений діяч мистецтв України", нагороджено орденом "За заслуги" III ступеня.
Остання за часом книга В.Я.Бровченка побачила світ у 2005 році. Книга має назву «Вікнина». Це - спогади поета, що охоплюють період від 30-х років минулого століття до початку XXI.

Комментариев нет:

Отправить комментарий